Podsumowanie sezonu 2025/26 PLS 1. Ligi: część 2
W piątek 8 maja oficjalnie zakończył się sezon 2025/26 PLS 1. Ligi. Tego dnia został rozegrany ostatni finałowy mecz o złoty medal pierwszoligowych rozgrywek. GKS Katowice pokonał BBTS Bielsko-Biała i po roku przerwy powrócił do najwyżej klasy rozgrywek, czyli PlusLigi. Zapraszamy na drugą część podsumowania tegorocznych rozgrywek PLS 1. Ligi.
Druga część podsumowania PLS 1. Ligi sezonu 2025/26 dotyczy liczby rozegranych meczów, setów oraz wymian.
Najwięcej spotkań w sezonie 2025/26 rozegrała drużyna BBTS Bielsko-Biała i GKS Katowice - po 39 spotkań. To właśnie te zespoły spotkały się w tegorocznym finale pierwszoligowych rozgrywek. Na drugim miejscu znalazły się ekipy: CUK Anioły Toruń i KKS Mickiewicz Kluczbork.
Która drużyna w sezonie 2025/26 rozegrała najwięcej setów? To BBTS Bielsko-Biała, czyli wicemistrz 1. Ligi. Bielszczanie rozegrali łącznie 151 setów. Na drugim miejscu uplasował się KKS Mickiewicz Kluczbork (147 setów), a na trzecim GKS Katowice (142 sety).
Natomiast, który zespół rozegrał najmniej setów spośród wszystkich pierwszoligowych ekip? To najmłodsza drużyna w lidze, czyli SMS PZPS Spała - 102 sety. Do tego należy wymienić KS Spartę Grodzisk Mazowiecki 110 setów oraz Karton-Pak Astra Nowa Sól 112 setów.
Bardzo ciekawie przedstawiają się statystyki dotyczące liczby wymian. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie w tej kategorii zajęła drużyna BBTS Bielsko-Biała z liczbą 6760 wymian. Na drugim miejscu uplasował się KKS Mickiewicz Kluczbork 6542, a na trzecim CUK Anioły Toruń 6440. Najmniej wymian na koncie zapisał SMS PZPS Spała, bo tylko 4549.
Przeanalizowaliśmy również poszczególne wyniki spotkań. I okazuje się, że GKS Katowice może pochwalić się największą liczbą spotkań wygranych 3:0 (aż 18 spotkań). Na drugim miejscu uplasował się CUK Anioły Toruń (13 meczów), a KKS Mickiewicz Kluczbork i Stal Nysa na trzeciej lokacie (po 11 meczów).
Natomiast najwięcej meczów 3:1 wygrał BBTS Bielsko-Biała i CUK Anioły Toruń (po 11 spotkań), a do tego GKS Katowice (10 spotkań).
Kto z kolei był najlepszy podczas gry nerwów, czyli spotkań pięciosetowych? Lechia Tomaszów Mazowiecki wygrała aż siedem meczów 3:2. KKS Mickiewicz Kluczbork i Stal Nysa wygrali jedno mniej, bo sześć spotkań. Natomiast BKS Bydgoszcz przegrała najwięcej spotkań 2:3, bo aż osiem. MCKiS Jaworzno z kolei przegrało najwięcej meczów 1:3 (dziewięć spotkań), a SMS PZPS Spała 0:3 (dziewiętnaście spotkań).




