Mateusz Mielnik za sterami BBTS-u Bielsko-Biała
BBTS Bielsko-Biała oficjalnie otworzył nowy rozdział. Za sterami wicemistrza PLS 1. :ogi w nadchodzącym sezonie stanie Mateusz Mielnik jako pierwszy trener a jego asystentem będzie Sebastian Matula. To właśnie ten duet poprowadzi zespół w walce o ligowe punkty i najwyższe cele.
Obaj panowie dołączyli do bielskiego zespołu w trakcie minionych rozgrywek, które zakończyły się wicemistrzostwem ligi. Mateusz Mielnik w przeszłości samodzielnie prowadził drużyny z Ostrołęki, Suwałk, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego i Wyszkowa. Dla Sebastiana Matuli będzie to debiut na ławce trenerskiej seniorskiej siatkówki. Życzymy powodzenia i realizacji założonych celów, zarówno indywidualnych, jak i zespołowych.
W sztabie pozostaną Klaudia Piwowarczyk (fizjoterapeutka), Patryk Drobik (trener przygotowania motorycznego) i statystyk Mateusz Parfieńczyk.
Co zespół czeka w najbliższym czasie?
20 lipca oficjalnie rozpoczynamy okres przygotowawczy. Będzie to czas intensywnej pracy na siłowni i boisku. W planach BBTS ma dwa turnieje kontrolne, które pozwolą sprawdzić formę przed ligowym startem – zagra w Jaworznie (21-22.08) oraz przed własną publicznością w Bielsku-Białej (26-27.08).
Podczas ostatniej narady prezesów klubów PLS 1. Ligi podjęto decyzję o wprowadzeniu systemu challenge. Technologia, która doskonale sprawdziła się w fazie play-off, w nadchodzącym sezonie będzie dostępna na każdym ligowym meczu, już od pierwszej kolejki! Dzięki temu każdy spór o centymetry zostanie szybko i precyzyjnie rozstrzygnięty.
Sezon 1. Ligi wystartuje 12 września – na inaugurację BBTS ruszy w delegację do Płocka, gdzie zmierzy się z beniaminkiem, drużyną KPS Płock. Później rozegra jeszcze sześć spotkań wyjazdowych z rzędu.
Pierwszy ligowy mecz w hali pod Dębowcem rozegra 31 października. Podejmie wtedy zespół ICT Pierrot Czarnych Radom. Będzie to doskonała okazja, aby przywitać się z Kibicami w nowym sezonie.
Powrót do listy



